ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12409419
*
nr 1240 9419
Spegel
höjd: 74 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 21:02:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 20:06:55
1
100 kr
10/3 22:01:06
2
300 kr
10/3 22:07:32
1
450 kr
10/3 22:46:10
3
500 kr
10/3 23:02:33
1
700 kr
11/3 19:50:43
4
700 kr
11/3 19:50:43
1
700 kr (Budbetjänt)
11/3 19:51:09
4
800 kr
11/3 20:15:04
5
1.000 kr
11/3 20:52:52
6
Vinnande bud
11/3 20:57:02
1
1.200 kr
11/3 20:57:02
6
1.300 kr (Budbetjänt)
11/3 20:57:37
1
1.400 kr
11/3 20:57:37
6
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1240 9419
Spegel
höjd: 74 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 20:06:55 | 1 | 100 kr |
10/3 22:01:06 | 2 | 300 kr |
10/3 22:07:32 | 1 | 450 kr |
10/3 22:46:10 | 3 | 500 kr |
10/3 23:02:33 | 1 | 700 kr |
11/3 19:50:43 | 4 | 700 kr |
11/3 19:50:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/3 19:51:09 | 4 | 800 kr |
11/3 20:15:04 | 5 | 1.000 kr |
11/3 20:52:52 | 6 | Vinnande bud |
11/3 20:57:02 | 1 | 1.200 kr |
11/3 20:57:02 | 6 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
11/3 20:57:37 | 1 | 1.400 kr |
11/3 20:57:37 | 6 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02